Fyzikální terapie

Fyzikální terapie

Magnetoterapie působí především vazodilatačně (rozšíření cév a prokrvení) a analgeticky (působí proti bolesti), dále protizánětlivě a myorelaxačně (uvolňuje svalové napětí).

Magnetoterapie se využívá především při léčbě zlomenin, degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového aparátu.

Elektroléčba patří k fyzikální terapii, při které je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie. Elektroléčba v převážné míře využívá své analgetické účinky, často zlepšuje krevní cirkulaci a výživu tkání, tlumí zánětlivou aktivitu a usnadňuje tak lehčí úpravu pohybových funkcí.

Mezi námi poskytované elektroléčebné procedury patří interferenční proudy, diadynamické proudy, TENS, Träbertovy proudy, elektrostimulace a další.

Ultrasonoterapie je jedním z druhů fyzikální terapie, který je velmi rozšířený. Využívá akustickou energii ultrazvuku. Ultrazvuk se aplikuje pomocí speciálního přístroje, který je opatřen vyzařovací hlavicí. Tvoří mechanické vlnění o léčebné frekvenci 0,7 až 3,3 MHz, které se maximálně absorbuje v hloubce tkáně 2 až 5 cm. Proto se využívá v terapii poškození měkkých tkání. Má analgetický, spasmolytický a vasodilatační účinek.

Vrátit se zpět na úvodní stránku